تعمیر موتور

تعمیر موتور هیوندا

تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیر موتور هیوندا به دلیل ساختار متفاوت و پیچیده ای که دارد، کار ساده ای نمی باشد که بتوان آن را به هر تعمیرکاری سپرد. برای تعمیر موتور شناسایی مشکل و تشخیص درست آن بسیار مهم است. موتور هیوندا از قطعات بسیاری تشکیل شده است که با یک دیگر کار می کنند و سبب ایجاد نیرو به خودرو و حرکت آن می شوند. برخی از آن ها شامل سیلندر، سوپاپ، پیستون، دسته موتور، فیلتر روغن، تسمه تایم و… هستند. تمام قطعات موتور خودرو هیوندا باید از سلامت کاملا برخوردار باشند و در صورت مشاهده ی کوچکترین نقص تعمیر شوند. فراموش نکنید که موتور هر خودرویی قلب تپنده ی آن است. بنابراین باید در حفظ و نگهداری آن تلاش نمایید.

 

علائم خرابی موتور هیوندا

  • ایجاد سروصدای زیاد از خودرو
  • بوی سوختگی از خودرو
  • لرزش بدنه خودرو
  • روشن شده چراغ هشدار
  • خروج دود غیر معمولی از اگزوز
  • توان کم موتور در هنگام گاز دادن
  • کشش نداشتن خودرو در سربالایی ها

 

۵ دلیل اصلی خرابی موتور هیوندا

غفلت در تعویض روغن

روغن عامل اصلی حیات موتور است. اگر طبق زمان‌بندی توصیه‌شده توسط سازنده خودرو روغن را به طور منظم عوض نکنید، به مرور زمان موتور خودروی شما از بین می‌رود.استفاده از نوع مناسب روغن برای موتور خودروی شما ضروری است. امروز بسیاری از سازندگان خودروهای جدیدتر برای حفظ نهایت عملکرد خودرو و مصرف سوخت بهینه، استفاده از روغن سینتتیک را در خودروهای خود ضروری دانسته‌اند. بسیاری از مصرف‌کنندگان به خاطر قیمت بالاتر روغن‌های سینتتیک تمایلی به استفاده از این نوع روغن را ندارند که ممکن است در آینده منجر به خرابی موتور خودرو شود. روغن‌های سینتتیک معمولا اندکی گرانتر هستند.

 

نادیده‌گرفتن نشتی روغن

توجه به نشتی روغن به خصوص نشتی‌های شدید بسیار مهم است.در مواردی که نشتی روغن زیاد باشد شایع‌ترین مشکلی که پیش می‌آید عدم روغن‌کاری قطعات فلزی موتور است که به علت عدم رسیدن روغن به فضای کوچک میان قطعات، باعث فرسایش آنها شده و منجر به خرابی زودهنگام موتور خواهد شد. مشکلاتی که شایع‌تر هستند از نشتی‌های کوچک‌تر و کندتر به وجود می‌آیند. برخی از این مشکلات شامل خرابی دسته موتورهای لاستیکی، بوش‌های سیستم تعلیق و اجزای سیستم فرمان هستند.

 

بی‌توجهی به روشن‌شدن چراغ اخطار روغن

هنگامی که این چراغ روشن می‌شود موتور درحال آسیب‌دیدن است. این چراغ هنگامی روشن می‌شود که روغن کافی در موتور نباشد یا فشار روغن بیش از حد پایین یا بالا باشد. در صورت روشن‌شدن این چراغ باید خودروی خود را فورا برای تشخیص عیب نزد متخصص ببرید.

 

نادیده‌‌گرفتن سیستم خنک‌‌کننده

هر ۳ سال یکبار یا هر ۴۸٫۰۰۰ کیلومتر هرکدام که زودتر موعد آن فرا رسد، مایع خنک‌کننده موتور را کاملا خالی کنید و با مایع خنک‌کننده جدید جایگزین کنید. بسته به نوع خودرو، هزینه این کار حداقل حدود ۳۰ هزار تومان خواهد بود.اکثر مالکان خودرو و حتی برخی از تعمیرگاه‌ها تا زمانی که مشکلی در سیستم خنک‌کننده ایجاد نشود به آن رسیدگی نمی‌کنند. این کار باعث کاهش عمر قطعاتی می‌شود که مایع سیستم خنک‌کننده داخل آنها در جریان بوده است.داغ‌ شدن بیش از حد موتور، یک علامت رایج کم‌بودن مایع خنک‌کننده در خودروی شماست. هرگز با خودرویی که دمای آن درحال بالارفتن است رانندگی نکنید زیرا خطر نابودی موتور را به دنبال دارد.گرفتگی در مجاری سیستم خنک‌کننده، کاهش مایع خنک‌کننده درون سیستم و از کارافتادن فن‌های برقی رادیاتور ممکن است به بالارفتن بیش‌از‌حد دمای موتور منتهی شود.اگر فورا به این مشکل رسیدگی شود این احتمال وجود دارد که مکانیک به‌جای تعمیر اساسی یا تعویض موتور، بتواند آن را تعمیر کند.

 

ورود بیش‌ از حد آب به داخل موتور

عبور از آب‌های ساکن با خودرو یا حتی رانندگی هنگام طوفان و باران شدید ممکن است به موتور خودروی شما آسیب برساند. منیفولد ورودی مخلوط سوخت و هوا را به موتور می‌رساند. اگر آب از مسیر منیفولد ورودی وارد موتور شود احتمال دارد باعث کج‌شدن شاتون‌های موتور شود.اگر مقدار آب ورودی به اندازه کافی زیاد باشد با عبور از مجاری منیفولد ورودی به داخل محفظه‌های احتراق که شمع‌های موتور آنجا هستند راه پیدا می‌کند.

 

تعمیر تخصصی موتور هیوندا

تعمیر موتور هیوندا در تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان توسط بهترین تعمیرکاران و متخصصان موتور انجام می شود. در صورتی که موتور خودروی هیوندا شما دچار نقص فنی شده است، کافیست به تعمیرگاه مراجعه کنید تا پس از بازدید رایگان، مشکلات موتور خودروی شما مشخص شود. پس از مشخص شدن مشکل موتور هیوندا و همچنین مشخص شدن هزینه تعمیرات، پس از تایید شما تعمیرات موتور هیوندا شما آغاز می شود.

تمامی خدمات و قطعات استفاده شده برای تعمیر موتور هیوندا دارای گارانتی است که همین موضوع باعث آرامش خیال مشتری از بابت خدمات انجام شده می شود.

جهت تعیین وقت تعمیرات و سرویس موتور خودرو های هیوندا با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر موتور i20 مونتاژ

 

تعمیر موتور النترا

 

تعمیر موتور سوناتا

 

تعمیر موتور توسان ix35

 

تعمیر موتور سانتافه ix45

 

تعمیر موتور آزرا (گرنجور)

 

 

تعمیر موتور هیوندا در استان گلستان

تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر موتور هیوندا در گرگان

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی موتور هیوندا در گرگان هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر موتور هیوندا در گنبد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی موتور هیوندا در گنبد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر موتور هیوندا در آق قلا

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی موتور در آق قلا هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر موتور هیوندا در بندرترکمن

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی موتور در بندرترکمن هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر موتور هیوندا در علی آباد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی موتور در علی آباد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر موتور هیوندا در کلاله

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی موتور هیوندا در کلاله هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر موتور هیوندا در شاهرود

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی موتور هیوندا در شاهرود هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر موتور هیوندا در بجنورد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی موتور هیوندا در بجنورد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی موتور آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر موتور خودروی خود مراجعه نمایند.

 

بازگشت بە لیست