تعمیر جلوبندی

تعمیر جلوبندی مزدا

تعمیر گیربکس مزدا

تعمیر جلوبندی مزدا یکی از مهم ‌ترین اجزای خودرو است که به قسمت جلویی و زیرین ماشین گفته می ‌شود. این قسمت دارای اجزای مختلفی است که برخی از آن‌ها شامل طبق ‌ها، سیبک ‌ها، فرمان، کمک فنر و فنر‌ها و … هستند.با توجه به اهمیت زیاد سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو در داشتن تجربه رانندگی دلپذیر و همچنین سلامت و امنیت شما در زمان رانندگی،بررسی دوره و تعمیر جلوبندی مزدا از کار های مهمی است که باید به صورت دوره ای انجام دهید.دقت کنید هر چقدر دیرتر برای رفع مشکلات جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو خود اقدام کنید هزینه های بیشتری را متحمل خواهید شد.

 

شایع ‌ترین ایرادات جلوبندی مزدا

لقی چرخ

در تعمیر جلوبندی مزدا بهتر است که با شایع ‌ترین اشکالات جلوبندی آشنا شوید که یکی از ایرادات لقی می‌ باشد. بسیاری از اوقات هنگامی که در حال حرکت هستید ماشین بقلی به شما اشاره می‌کند که چرختان لقی دارد و یا خودتان متوجه لرزش آن می‌ شوید. این ایراد دو دلت اصلی دارد که این دو علت شامل :

۱- حالت افقی : اشکال در سیبک فرمان

اگر شما چرخ ماشین را جک بزنید و از زمین جدا بکنید، می‌توانید چرخ خودرو خود را در دو حالت تست بکنید. این دو حالت شامل افقی و عمودی هستند. در حالت افقی شما دو دست خود را در دو قسمت چرخ قرار داده و در جهت عقربه ساعت ۳ و ۹ را می‌گیرد، سپس با دست خود به چرخ ضربه می ‌زنید. در صورتی که در این حالت لاستیک شما تکان خورد و لقی داشت، به احتمال بیش از ۹۵ درصد اشکال در سیبک فرمان شما است.

۲- حالت عمودی : خراب بودن بلبرینگ چرخ

برای تست این حالت شما با دست خود، دست خود در جهت عقربه ساعت ۱۲ و ۶ قرار داده و آن را تکان می‌دهید تا ببینید لاستیک شما لقی دارد یا خیر. اگر لاستیک شما لقی داشت و یک صدای تق تق مانندی به گوشتان خورد، به این معناست که بلبرینگ چرخ شما خراب است.

لق بودن بلبرینگ موجب احساس لقی در چرخ شده و در صورت تعمیر نکردن آن باعث آسیب زدن به قطعات دور بلبرینگ می‌شود. در نتیجه شما مجبور می‌شوید هزینه بیشتری برای تعمیر جلوبندی مزدا خود بپردازید.

 

کمک فنر

۱- روغن زدن کمک فنر

یکی از اشکالاتی که در کمک فنر‌ها پیش میاید و شاید بار‌ها آن را شنیده باشید، روغن زدن کمک فنر است. روغن زدن کمک فنر یعنی روغنی که داخل کمک فنر‌ها قرار دارد و موجب ایجاد انعطاف می‌شود، از کمک فنر خارج شده و این خرابی بسیار شدید است به حدی که کمک فنر را از کار می ‌اندازد.

در قسمت بالا کمک فنر که یک قسمت لولایی مانند است، این قطعه همان قسمتی می ‌باشد که یک حالت کشویی دارد. در صورتی که این قسمت چرب باشد نشانه روغن زدن کمک فنر است و به این معناست که روغن داخل کمک فنر شما نشت کرده است.

۲- خرابی میله کمک فنر

این خرابی هنگامی اتفاق میوفتد که میله کمک فنر یک حالت پیچیدگی داشته باشد و دیگر صاف نباشد. این اتفاق معمولا از طریق سگ دست میوفتد. یعنی میله کمک فنر به سمت عقب یا جلو یک مقدار میپیچه و دیگر صاف نیست و ممکن است از قسمت بالا نیز آسیب ببینید که احتمالش بسیار کم است اما اگر چنین اتفاقی افتاد باید از طریق کاپوت آن را بررسی کنید.

 

گشادن شدن سگدست از ناحیه کمک فنر

مورد بعدی که در آسیب به قطعات جلوبندی ممکن است اتفاق بیوفتد، گشادن شدن سگدست از ناحیه کمک فنر می‌باشد. این قطعه، قطعه بسیار زخیمی است که خرابی های کمتری دارد. محل نشستن کمک فنر زمانی که گشاد شود، باعث می‌شود تا کمک فنر داخل سگ دست لق بزنید و از خودش صدا ایجاد کند. همچنین ممکن است موجب تغییر زاویه چرخ نیز بشود و حتی هنگامی که شما ترمز می گیرد و یا خودرو روی موج می رود، یک پایداری پایینی داشته و خودروی شما تعادل ندارد.

 

خرابی لاستیک های میل موجگیر

اشکال دیگری که ممکن است اتفاق بیوفتد خرابی لاستیک های موجگیر می باشد. در قسمت مفصل میله های مجگیر، لاستیکی که روی آن قرار دارد باید کاملا سالم باشد، اگر این لاستیک آسیب ببیند و ترک بخورد، باید سریعا آن را عوض کنید. زیرا در صورتی که این کار را نکنید، این لاستیک از جای خودش در میاید و موجب ایجاد لقی و صدای زیاد می شود. میل موجگیر درواقع به میل تعدل متصل شده و میل تعادل از این سمت، به سمت دیگر و به لاستیک آن سمت وصل می شود.

 

تعمیر تخصصی جلوبندی مزدا

تعمیر جلوبندی مزدا در تعمیرگاه تخصصی آرمان توسط بهترین تعمیرکاران و متخصصان جلوبندی انجام می شود. در صورتی که جلوبندی خودروی مزدا شما دچار نقص فنی شده است، کافیست به تعمیرگاه مراجعه کنید تا پس از بازدید رایگان، مشکلات جلوبندی خودروی شما مشخص شود. پس از مشخص شدن مشکل جلوبندی و همچنین مشخص شدن هزینه تعمیرات، پس از تایید شما تعمیرات خودروی شما آغاز می شود.

تمامی خدمات و قطعات استفاده شده برای تعمیر جلوبندی مزدا دارای گارانتی است که همین موضوع باعث آرامش خیال مشتری از بابت خدمات انجام شده می شود. جهت تعیین وقت تعمیرات و سرویس جلوبندی خودرو های مزدا با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر جلوبندی مزدا ۳

تعمیر جلوبندی مزدا ۲

تعمیر جلوبندی مزدا ۳۲۳

 

 

تعمیر جلوبندی مزدا در استان گلستان

تعمیرگاه تخصصی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی مزدا در گرگان

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی مزدا در گرگان هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی مزدا در گنبد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی مزدا در گنبد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی مزدا در آق قلا

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی مزدا در آق قلا هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی مزدا در بندرترکمن

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی مزدا در بندرترکمن هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی مزدا در علی آباد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی مزدا در علی آباد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی مزدا در کلاله

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی مزدا در کلاله هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی مزدا در شاهرود

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی مزدا در شاهرود هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی مزدا در بجنورد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی مزدا در بجنورد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

 

 

بازگشت بە لیست