تعمیر جلوبندی

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ

تعمیر موتور دیگنیتی

چه بخواهیم چه نخواهیم قطعات جلوبندی خودرو ما بالاخره به مشکل می خورد. از همین رو ما باید با جلوبندی خودرو خود و نشانه های خرابی آن آشنا شویم تا به محض خرابی جلوبندی خود برای تعمیر آن اقدام کنیم‌‌. به همین ترتیب می توانیم از خرابی بیشتر جلوبندی خود و بیشتر شدن هزینه تعمیر آن جلوگیری کنیم.جلوبندی شامل قسمت جلویی و زیرین خودرو است که وظیفه آن حرکت، سکون، تعادل، هندلینگ، هدایت محسوب می شود.

علاوه بر این جلوبندی از چپ شدن اتومبیل جلوگیری کرده و در سطوح ناهموار و به طور کلی هنگام رانندگی احساس راحتی ایجاد می کند.این قسمت با سیستم تعلیق خودرو رابطه تنگاتنگ و نزدیکی دارد. اما با این حال تفاوت هایی نیز دارند. به عنوان مثال جلوبندی دارای تمام قطعات جلویی خودرو، میل فرمان و فرمان است. با این تفاوت که سیستم تعلیق شامل قطعاتی همچون کمک فنر ها و چرخ های جلو می شود.

 

نشانه های خرابی جلوبندی اچ سی کراس

خراب بودن سیستم تعلیق

برای مطمئن شدن از خرابی سیستم تعلیق خودرو خود باید آزمون تکان را انجام دهید. برای انجام این آزمون خودرو خود را در مکانی پارک کنید. سپس دستان خود را روی کاپوت خودرو گذاشته و فشار دهید. حال دستان خود را رها کنید‌. اگر خودرو شما بیش از دو یا سه بار بالا و پایین شد یعنی سیستم تعلیق ماشین شما معیوب شده و به بازبینی و تعمیر نیاز دارد.

 

روغنی بودن قطعات جلوبندی

در صورتی که روی قطعات خودرو شما خصوصا کمک فنر روغن مشاهده کردید، می تواند نشانه ای از خرابی جلوبندی باشد.

 

خراب بودن سیستم فرمان

در صورت خراب بودن سیستم فرمان، این قطعه می لرزد یا اصطلاحا می زند. همچنین فرمان شما خلاف فرمان دهی راننده عمل کرده و به سمت مخالف می پیچد.

 

سواری خشک و سفت

اگر خودرو شما خشک سواری می دهد یا دیگر راحتی گذشته را ندارید، یعنی جلوبندی شما ایراد دارد. همچنین در چنین شرایطی شما تمام پستی و بلندی های جاده را احساس خواهید کرد.

 

 

دلایل خرابی جلوبندی اچ سی کراس

بالانس نبودن چرخ ها

اولین دلیل خرابی جلوبندی بالانس نبودن چرخ ها است. در صورتی که چرخ های خودرو شما بالانس نباشند فرمان می لرزد. اگر این موضوع را نادیده بگیرید، جلوبندی خودرو تیوولی شما خراب خواهد شد.

 

خرابی بلبرینگ ها

خرابی چرخ صدای خاصی از خود نشان می دهد که به معنای معیوب این قطعه است. لازم به ذکر است که تنظیم بلبرینگ چرخ از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در عمر بلبرینگ و کارکرد آن تاثیر دارد.

 

خراب شدن سیبک

خرابی و لقی سیبک باعث لرزش فرمان و زدن فرمان می شود. سیبک نباید حرکت عمودی چندانی داشته باشد.

 

لاستیک خراب

آج تایرها، کیفیت آن‌ها و نحوه قرارگیری‌شان در بسیاری از پارامترهای جلوبندی سالم تاثیر مستقیم دارد؛ تا جایی که تفاوت میزان آج لاستیک چپ و راست می‌تواند غربیلک را تا حدودی بلرزاند. لذا حتما به کیفیت لاستیک‌ها خصوصا لاستیک‌های جلو توجه کنید.

 

عدم بالانس چرخ‌ها

در صورتی که چرخ‌های ماشین بالانس نباشند، فرمان می‌لرزد و در صورت بی‌توجهی به این موضوع، جلوبندی خراب می‌شود.

 

ناکافی بودن عملکرد میل تعادل

میل تعادل به کمک دو بوش در جلوبندی ماشین قرار گرفته است؛ در صورت خرابی این بوش‌ها غربیلک فرمان می‌لرزد و اصطلاحا فرمان می‌زند. این بوش‌ها در بی سر و صدا کار کردن سیستم تعلیق و جلوبندی ماشین نقش مهمی ایفا می‌کنند.

 

آسیب به شاسی خودرو

اگر شاسی خودرو آسیب دیده باشد، به سرعت تنظیمات اولیه کارخانه و ابعاد شاسی بهم می‌ریزد. خودرویی که در اثر تصادف، شاسی آن تغییر حالت پیدا کرده باشد، به سرعت در سیستم جلوبندی مشکل پیدا می‌کند. برگرداندن شاسی به حالت اول و تنظیم کارخانه بسیار سخت و حتی گاهی غیر ممکن است. کشیدن فرمان به یک سمت، خراب شدن سریع پلوس‌ها و پاره شدن گردگیر از نشانه‌های خرابی شاسی خودرو است.

 

خرابی بازوی سگ‌دست

خرابی بازوی سگ‌دست باعث کشیده شدن فرمان به یک سمت می‌شود؛ اما خوشبختانه تعمیر و تعویض آن کار سخت و هزینه‌بری نیست.

 

تعمیر تخصصی جلوبندی دانگ فنگ

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در تعمیرگاه تخصصی آرمان توسط بهترین تعمیرکاران و متخصصان جلوبندی انجام می شود. در صورتی که جلوبندی خودروی دانگ فنگ شما دچار نقص فنی شده است، کافیست به تعمیرگاه مراجعه کنید تا پس از بازدید رایگان، مشکلات جلوبندی خودروی شما مشخص شود. پس از مشخص شدن مشکل جلوبندی و همچنین مشخص شدن هزینه تعمیرات، پس از تایید شما تعمیرات خودروی شما آغاز می شود.

تمامی خدمات و قطعات استفاده شده برای تعمیر جلوبندی دانگ فنگ دارای گارانتی است که همین موضوع باعث آرامش خیال مشتری از بابت خدمات انجام شده می شود. جهت تعیین وقت تعمیرات و سرویس جلوبندی خودرو های دانگ فنگ با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر جلوبندی لاماری ایما

تعمیر جلوبندی دیگنیتی

تعمیر جلوبندی H30 کراس

تعمیر جلوبندی فردا SX5

تعمیر جلوبندی S30

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در استان گلستان

تعمیرگاه تخصصی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در گرگان

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی دانگ فنگ در گرگان هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در گنبد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی دانگ فنگ در گنبد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در آق قلا

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی دانگ فنگ در آق قلا هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در بندرترکمن

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی دانگ فنگ در بندرترکمن هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در علی آباد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی دانگ فنگ در علی آباد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در کلاله

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی دانگ فنگ در کلاله هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در شاهرود

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی دانگ فنگ در شاهرود هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

تعمیر جلوبندی دانگ فنگ در بجنورد

اگر به دنبال تعمیرگاه تخصصی جلوبندی دانگ فنگ در بجنورد هستید با ما تماس بگیرید. تعمیرگاه تخصصی جلوبندی آرمان ولی زاده در شهر گنبد در حال فعالیت می باشد و هم استانی های عزیز می توانند با هماهنگی قبلی جهت تعمیر جلوبندی خودروی خود مراجعه نمایند.

 

 

 

بازگشت بە لیست